لزوم توجه به مشکلات فرهنگی جامعه در شورای فرهنگ عمومی استان / چالش‌های فرهنگ عمومی لرستان را دانشگاهیان احصا کنند

استاندار لرستان با تاکید بر لزوم توجه به مشکلات فرهنگی جامعه در شورای فرهنگ عمومی استان گفت: راهکارهای چالش‌های فرهنگ عمومی جامعه در دانشگاه‌ها شناسایی شود

ابوطالب شفقت روز شنبه در یکصد و بیست و هفتمین جلسه شورای فرهنگ عمومی لرستان با تأکید بر اینکه تعامل و همکاری دستگاه‌ها به توسعه فرهنگی شتاب بخشیده و حوزه اثر برنامه‌های فرهنگی را توسعه خواهد داد، بیان کرد: فرهنگ در اولویت جامعه است، بسیاری از مشکلات و معضلات اجتماعی جامعه ما ریشه در مشکلات و دغدغه‌های فرهنگی دارد که اگر به‌درستی برطرف شود این مشکلات نیز از بین می‌رود و جامعه‌ای رو به رشد را شاهد می‌شویم.

شفقت با تاکید بر شناسایی چالش‌های فرهنگ عمومی استان گفت: محیط دانشگاه بهترین مکان برای این امر بوده تا با شناسایی این چالش‌ها همچون معرفی پایان‌نامه‌های دکتری زمینه ارائه راهکارها برای آنها فراهم شود.

 

وی افزود: در این زمینه باید متولیان حوزه فرهنگی و مسئولان دستگاه‌های مرتبط به حوزه فرهنگی اولویت‌بندی داشته و با آگاهی به حساسیت  کار خود با دید تخصصی به فرهنگ نگاه کنند تا به اهداف مورد نظر در این حوزه دست یابیم.

شفقت گفت: برای رسیدن به یک راهکار درست و منطقی باید مشکلات و معضلات فرهنگی اجتماعی استان باید ریشه‌یابی شود و جلسه شورای فرهنگ عمومی در سطح شورای فرهنگ عمومی طرح شود.

ثبت روز لرستان در تقویم یکی از دستاوردهای شورای فرهنگ عمومی استان است

استاندار لرستان یکی از دستاوردهای شورای فرهنگ عمومی لرستان را که نشان از آینده‌نگری این شورا دارد را ثبت روز اول خرداد به مناسبت سالروز عملیات حاج عمران به‌عنوان روز لرستان عنوان کرد و افزود:  این دستاورد برای نسل‌های آینده ثبت خواهد شد و خواهند دانست که  چرا اول خرداد روز لرستان است.

b_300_0_16777215_00_images_photo_2024-05-26_09-00-25.jpg

 

 

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید